Medi-spa zyskuje na popularności w Polsce

rĂłdło: Horecanet.pl, 24.08.2010 (zaktualizowany 24.08.2010 10:23)
komentuje: Robert Nobel
właścicielStrefa-Spa

Polsce bardzo mocno odczuwalny jest brak miejsc, w ktĂłrych oprĂłcz kompleksowej obsługi kosmetycznej wraz ze specjalizacją medyczną i rehabilitacyjną moĹźna doskonale się zrelaksować i odpocząć. Widać dynamiczny wzrost usług medi w salonach i gabinetach oraz w ośrodkach i hotelach spa.

Na rynku polskim dostępnych jest wiele brandów kosmetycznych, które w swojej ofercie mają linie dermo-kosmetyków lub są w całości ukierunkowane na specjalizację medi-spa. Aby wybrać najlepsze kosmetyki najpierw należy określić kierunek oraz zakres usług i zabiegów, i do tego dobierać odpowiednie.

Ważną kwestią przy planowaniu spa jest również dobór personelu. Od zgranego zespołu w dużej mierze zależy powodzenie projektu. Profesjonalnej kadry z doświadczeniem jest bardzo mało, a niestety młode pokolenie (z przykrością muszę to stwierdzić) nie jest aż takie chętne do poszerzania swojej wiedzy i osobistego rozwoju. Dlatego duży nacisk powinno się kłaść zawsze na szkolenia personelu, nie tylko z zakresu produktowego (bo w tej kwestii praktycznie każda marka kosmetyczna jest bardzo elastyczna i oferuje bardzo szeroki wachlarz szkoleń), ale właśnie z jakości obsługi klienta, sprzedaży produktów i usług oraz - co najważniejsze - pozyskiwanie i zarządzanie informacją.

Ta ostatnia kwestia dla inwestora jest bardzo istotna, ponieważ podczas zabiegu kosmetycznego bardzo często dochodzi do rozmów klienta z kosmetyczką na różne tematy. W końcu relacje są podłożem zaufania. Zatem podczas takich rozmów wiele można się dowiedzieć o kliencie i na podstawie tych informacji (które często gubią się po drodze) management może budować oferty, promocje oraz mieć podstawową wiedzę na temat oczekiwań klienta.

whitemoon 2010